Szanowni Państwo,
Jestem profesorem medycyny, specjalistą chorób zakaźnych. Od prawie 30 lat specjalizuję się w rozpoznawaniu i leczeniu chorób zakaźnych oraz chorób wątroby.
Moje życie zawodowe, związane jest z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, którego jestem absolwentką oraz Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi. Od 2012 roku Kieruję Katedrą Chorób Zakaźnych oraz Kliniką Chorób Zakaźnych i Hepatologii UM w Łodzi a także Kieruję Oddziałem Chorób Zakaźnych i Hepatologii w WSSz im. Biegańskiego, na terenie którego Klinika jest zlokalizowana.
Zawodowo, najwięcej czasu poświęcam leczeniu chorób wątroby, szczególnie wirusowego zapalenia wątroby typu B i C oraz ich następstw. Zakażenie HCV było przedmiotem mojej pracy doktorskiej, pracy habilitacyjnej a także licznych publikacji, szkoleń dla lekarzy i wykładów. Poza chorobami wątroby zajmuje się leczeniem wszystkich występujących w Polsce chorób zakaźnych i zakażeń.
W 2020 roku, pandemia SARS-CoV-2, zmieniła dramatycznie świat, ale w oczywisty sposób wpłynęła także na pracę specjalistów chorób zakaźnych. Obecnie w Klinice, którą kieruję, zajmuję się leczeniem chorych na COVID-19.
Z radością pragnę poinformować Państwa, że jako osoba zaszczepiona przeciw SARS-CoV-2 powróciłam do praktyki prywatnej w ramach której leczę  pacjentów z innymi chorobami zakaźnymi, Dla chorych, którzy nie są w stanie dojechać na wizytę lekarską,  prowadzę teleporady.
Jestem współautorem polskich rekomendacji leczenia COVID-19 ale także leczenia zakażenia HBV oraz leczenia zakażeń Clostidium difficile.
Z niecierpliwością czekam na coraz częstsze spotkania z moimi pacjentami i studentami.

Do zobaczenia
Prof. Anna Piekarska